KONST / Litografier / Färglitografi 14912031
nr 1491 2031
Mikael Frygelius
(1952-2001), Sverige
"Norra Bantorget". Signerad, färglitografi, numrerad. Höjd: C IV/XXX. Oramat löst blad. Bildmått: 52x47 cm. Bladets mått: 72x57 cm
Mikael Frygelius, svensk målare född i Kristinehamn 1952, död i Stockholm 2001.
Utrop:
300 kr
Såld:
150 kr
måndag 26 september 2022
kl 20:29:22
12/9 15:37:31
100 kr
13/9 00:17:47
26 sep
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Mikael Frygelius
Läs mer om Mikael Frygelius